Saki "jā" Laulības līgumam!


Laulība no kopdzīves atšķiras ne tikai ar to, ka tā noslēgta likumiski, bet arī ar to, ka tā laulātajiem uzliek savstarpējus pienākumus, no kuriem tie nevar vienpusēji atteikties. Veids, kā šos pienākumus pārvaldīt, ir laulības līgums. Pamatojoties uz to, var nodibināt, grozīt un izbeigt laulāto mantiskās attiecības.
Sākot laulības kopdzīvi, laulātie nāk katrs ar savu ieguldījumu (kapitālu), lai kopā veidotu stabilu pamatu. Tomēr visus riskus, slēdzot laulību, nav iespējams paredzēt. Piemēram, viena laulātā bizness var ciest neveiksmi un izputēt, kāds no laulātajiem var krist azartspēļu vai citu postošu atkarību gūstā, galu galā – laulība var būt neveiksmīga un tikt šķirta.
Laulības līguma noslēgšana sevišķi svarīga arī tiem cilvēkiem, kuri precas atkārtoti. Piemēram, lai izvairītos no situācijas, kad uz mantojumu pretendē iepriekšējās laulības bērni, kuri par vienu no vecākiem nav interesējušies gadiem.
Laulības līgumu slēdz pie zvērināta notāra. Nereti tajā nosaka ne tikai mantisko režīmu, bet iekļauj punktus par laulātā saistībām pēc šķiršanās, piemēram, pie kā dzīvos bērni un maksājamo uzturlīdzekļu apmēru. 

Ko nedarīt pāris dienas pirms kāzām?


Ievērojot šos pāris padomus, kāzu dienas rīts būs vienkārši fantastisks! 
1.Kāzu dienas rītā nedzert sarkanvīnu un neēst tumšās ogas, piemēram, mellenes, avenes, dzērvenes un ķiršus, jo vīns un ogas var iekrāsot tavus zobus 
2.Nepārspīlēt ar sauļošanos! Nekas nevar būt sliktāks par šokolādes līgavu sniegbaltā kleitā.
3. Bikini vaksāciju veikt vismaz trīs mēnešus pirms kāzām.
4.Nemaini savus sejas kopšanas ieradumus, jo tu nekad nevari būt droša, kā uz pārmaiņām reaģēs tavs ķermenis.
5.Uzacu korekciju, matu griešanu un krāsošanu ieplānot dažas dienas pirms kāzām. Ja kaut kas noiet greizi, lai to vēl var salabot.
6.Vienu nedēļu pirms kāzām samazini sāls patēriņu uzturā, jo sāls aiztur ūdeni organismā, tādējādi traucējot tievēšanas procesu.
7.Ja tavai kāzu kleita ir atklāta muguras vai brīva plecu daļa, pirms ceremonijas nenēsā krūšturi! Tādā veidā tu izvairīsies no nospiedumu rievām un apsārtumiem.
8.Mēnesi pirms kāzām palielini izdzerto ūdens daudzumu, tādā veidā tava āda izskatīsies vēl spožāka un mirdzošāka.